Bezpieczne drogi = serwisowanie aut

ak taką fachową pomoc będzie można otrzymać także w sklepie motoryzacyjnym. Wówczas osoby pracujące w takich sklepach będą towarzyszyły swoim klientom podczas robienia w nich zakupów. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla osób po raz

Bezpieczne drogi = serwisowanie aut

Fachowa pomoc podczas robienia zakupów w sklepie motoryzacyjnym

Fachowa pomoc motoryzacyjna świadczona jest w warsztatach oraz na stacjach paliw i na myjniach samochodowych. Jednak taką fachową pomoc będzie można otrzymać także w sklepie motoryzacyjnym. Wówczas osoby pracujące w takich sklepach będą towarzyszyły swoim klientom podczas robienia w nich zakupów. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla osób po raz pierwszy robiących zakupy w takim sklepie, dla których wybór najlepszego towaru jest bardzo trudny. Tymczasem prawdziwy fachowiec już po krótkiej rozmowie będzie potrafił stwierdzić, jakiego rodzaju część samochodowa może się okazać najlepsza do konkretnego samochodu. Dzięki temu będzie można od razu korzystać ze swojego samochodu. Wpłynie to także na obniżenie kosztów jego użytkowania.


Parametry płynów hamulcowych

Płyn hamulcowy ? czynnik przenoszący ciśnienie hydrauliczne w układach hamulcowych.
Parametry płynów hamulcowych

Wymagania dotyczące płynów hamulcowych podane są w normach SAE J 1703, FMVSS 116 i ISO 4925.

Temperatura wrzenia płynu

Temperatura wrzenia jest miarą możliwości termicznego obciążenia płynu hamulcowego. To obciążenie może być szczególnie duże w cylinderkach hamulców kół. W temperaturach przekraczających rzeczywistą temperaturę wrzenia dochodzi do wytworzenia pęcherzyków gazu (pary) i wtedy uruchomienie hamulców przestaje być możliwe.

Temperatura wrzenia płynu zawierającego wodę

Podstawowym składnikiem większości płynów hamulcowych jest glikol, który ma własności higroskopijne, tzn. łatwo wchłania wodę. Temperatura wrzenia płynu hamulcowego zawierającego wodę jest znacznie niższa od temperatury wrzenia czystego płynu.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82yn_hamulcowy


W przyczepach ciężkich

Pneumatyczny układ hamulcowy
W przyczepach ciężkich, w pojazdach ciężarowych, a także pociągach stosuje się układy hamulcowe pneumatyczne. Układ hamulcowy pneumatyczny utrzymuje wysokie ciśnienie w układzie. Hamulec pneumatyczny hamuje, gdy ciśnienie spada. Spadek ciśnienia następuje, gdy kierowca uruchamia hamulec, który uruchamia zawór pneumatyczny zmniejszający ciśnienie w układzie, co powoduje uruchomienie hamulców kół. Do podtrzymania ciśnienia w układzie hamulcowym służy sprężarka (najczęściej napędzana silnikiem pojazdu). Zaletą układu pneumatycznego jest to, że po zatrzymaniu silnika kierowca może jeszcze zatrzymać pojazd oraz przy zerwaniu przewodów pneumatycznych hamulec natychmiast zacznie działać i zatrzyma pojazd.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/System_hamulcowy_samochodu



© 2019 http://informacje365.eu/