Wikipedia i zakres dziedziny medycyny estetycznej
Głównym zadaniem medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia pacjentów. Dyscyplina ta pozwala usunąć niedoskonałości o różnym podłożu, co przekłada się na satysfakcję z własnego wyglądu. Nastawiona jest przede wszystkim na działania profilaktyczne, ale również leczy zaawansowane zmiany. W dużej mierze skupia się na zahamowaniu procesów starzenia się skóry i likwidacji zmarszczek, ale przynosi też dobre efekty w zwalczaniu wielu innych problemów natury estetycznej. Poza problematyką starzenia medycyna estetyczna zajmuje się również korektą szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu, takich jak: blizny, zapadnięte policzki, zbyt małe piersi, miejscowa otyłość, cellulit, rozstępy i wiele innych mogących wpłynąć na dyskomfort płynący z własnego wyglądu.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Medycyna_estetyczna
Rumień na twarzy
Zaburzenia spowodowane zaburzeniem krążenia mogą pojawić się w każdym wieku i nie ma również na to wpływu wygląd naszej cery. Z czasem po prostu naczynka znajdujące się w skórze zaczynają pękać. Bardzo poważną przyczyną jet między innymi mróz czy też inny czynnik związany z temperaturą. Oczywiście wszystkie te zmiany skórne trzeba jak najszybciej wyeliminować. Rumień jest możliwy do usunięcia wystarczy, tylko że wykorzystamy rozwiązania powiązane z medycyną estetyczną. Przede wszystkim należy zacząć od zmniejszenia stopnia zmian, jakie pojawiły się na ciele. Aby to zrobić, musimy skorzystać z zabiegów laserowych, ale to nie wszystko. Tak naprawdę zabieg pozwala nam zmniejszyć występowanie problemu, ale mimo tego trzeba pamiętać o pielęgnacji skóry przez cały rok. Tylko odpowiedni sposób dbania o skórę sprawi, że problem już nie powróci a my, będziemy cieszyć się ładnie wyglądającą cerą przez długi czas. Zabiegi pielęgnacyjne są szczególne polecane osobom mającym problem z skórą naczyniową.
Wikipedia- Liposukcja
Liposukcja (ang. liposuction) ? znana również, jako ?odsysanie tłuszczu? lub w skrócie ?lipo? to kosmetyczna operacja, która usuwa tłuszcz z różnych miejsc ludzkiego ciała. W zależności od naszej budowy może to być brzuch, uda lub pośladki, rzadziej szyja, plecy czy ramiona. Istnieją czynniki ograniczające ilość tkanki tłuszczowej, jaką można z danego obszaru ciała odessać w czasie zabiegu. Ostatecznie to lekarz wspólnie z pacjentem uzgadnia szczegóły liposukcji tak, aby efekt po zabiegu był możliwie najlepszy, bez pofałdowanej lub mocno obwisłej skóry, nierównościach itp. Należy mieć też na uwadze, że im więcej tłuszczu odessiemy w trakcie jednej sesji tym większe ryzyko wystąpienia powikłań. Jak wynika z różnego rodzaju raportów usunięcie znacznej ilości tkanki tłuszczowej (powyżej 20kg) przy pomocy liposukcji może powodować większą utratę wagi niż faktyczna ilość zredukowanej tkanki. Zabieg może być przeprowadzany zarówno w pełnej narkozie, jak i znieczuleniu miejscowym. Bezpieczna liposukcja uwzględnia nie tylko ilość jednorazowo odessanej tkanki tłuszczowej, ale także wybór sposobu znieczulenia oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Najlepiej, aby pacjent cieszył się nie tylko świetną kondycją zdrowotną, ale również był wolny od nałogów, zwłaszcza tytoniowego.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Liposukcja