O jednorazowej odzieży medycznej

środkami medycznymi. Oczywiście rodzice po znalezieniu bezpiecznych artykułów medycznych dla dzieci dokonują ich zakupu najczęściej w aptekach. Natomiast osoby kierujące różnymi aptekami czy placówkami medycznymi dokonują zakupu t

O jednorazowej odzieży medycznej

Sprawdzone artykuły medyczne dla dzieci

Artykuły medyczne dla dzieci, w zależności od ich rodzaju i ilości mogą być kupowane zarówno w aptekach, jak i w hurtowniach ze środkami medycznymi. Oczywiście rodzice po znalezieniu bezpiecznych artykułów medycznych dla dzieci dokonują ich zakupu najczęściej w aptekach. Natomiast osoby kierujące różnymi aptekami czy placówkami medycznymi dokonują zakupu takich produktów bezpośrednio u ich producentów. Wiedzą oni już bardzo dobrze, jakie artykuły medyczne przeznaczone dla dzieci można uznać za sprawdzone i najlepsze artykuły i starają się dokonywać zakupu jedynie tego rodzaju środków. W przeciwnym razie mogliby narazić swoich pacjentów na dodatkowe problemy ze zdrowiem i stracić sporą grupę potencjalnych pacjentów.


Typy rękawiczek medycznych

Obecnie używa się właściwie wyłącznie rękawiczek jednorazowego użytku. Najczęściej stosowane są niejałowe rękawiczki lateksowe o różnych rozmiarach, od których się jednak odchodzi ze względu na coraz częstsze przypadki alergii. Alternatywą są rękawiczki winylowe oraz nitrylowe.

Rękawice chirurgiczne to sterylny wariant rękawiczek medycznych. Są one profilowane (nieco inaczej wygląda rękawica dla prawej i lewej dłoni) i przechowywane w oddzielnych opakowaniach z ograniczoną datą ważności. Ich zakładanie wymaga pewnych umiejętności, aby nie dotknąć (i potencjalnie nie zakazić) zewnętrznej części rękawiczki. Używa się ich podczas niektórych zabiegów inwazyjnych ? na przykład operacji czy cewnikowania pęcherza.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne


Warto wiedzieć - jakie błędy popełniają lekarze podczas używania rękawiczek?

Ze względu na ryzyko uszkodzenia rękawiczek, zespół chirurgiczny musi dokładnie umyć ręce, aby zminimalizować ryzyko zakażenia, jeśli ich ciągłość zostanie przerwana6. Nawet przy używaniu rękawiczek podczas kontaktu z pacjentem, brak zwykłego mycia rąk (wodą z mydłem) po ich zdjęciu, nie zapewnia całkowitej ochrony wystarczającej np. do spożywania pokarmów7. Do innych częstych błędów zalicza się korzystanie z tej samej pary rękawiczek przy kontakcie z więcej niż jednym pacjentem lub z różnymi partiami ciała o innym stopniu czystości u jednego pacjenta7. Po użyciu rękawiczki należy natychmiast zdjąć, co wykluczy możliwość dotknięcia i zabrudzenia różnych powierzchni, a następnie wrzucić do specjalnie oznakowanych pojemników7.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C4%99kawiczki_medyczne



© 2019 http://informacje365.eu/