Obrabianie aluminium - co? gdzie? jak?

ch, a mianowicie na inżynierii produkcji, w której co rusz pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania. Przede wszystkim, są to obrabiarki sterowany numerycznie stanowiące prawdziwą rewolucję w tym obszarze gospodarki. Jak się okazuje

Obrabianie aluminium - co? gdzie? jak?

Jak działają obrabiarki CNC?

Absolutnie wszystkie sektory gospodarki rozwijają się w niesamowitym tempie, co widać na każdym kroku podczas dnia codziennego. Skupmy się jednak na jednej z nich, a mianowicie na inżynierii produkcji, w której co rusz pojawiają się zupełnie nowe rozwiązania. Przede wszystkim, są to obrabiarki sterowany numerycznie stanowiące prawdziwą rewolucję w tym obszarze gospodarki. Jak się okazuje, wystarczy tylko i wyłącznie komputerowy model 3D do tego, aby zrealizować pożądane operacje zgodnie z tym, jak ma wyglądać wyrób gotowy. Ponadto, sterowanie oraz obsługa tej maszyny odbywa się w pełni poprzez specjalne przyciski, a nie w sposób mechaniczny.


Nowoczesny przemysł ? obrabiarki i frezarki CNC

Współczesny przemysł produkcyjny musi z jednej strony dostarczyć produkt charakteryzujący się możliwie najwyższą jakością, a zarazem szuka rozwiązań, dzięki którym cały proces wytwarzania można jak najbardziej skrócić. Dlatego też w wielu zakładach produkcyjnych stosuje się frezarki i obrabiarki CNC. Sterowanie za pomocą komputera pozwala precyzyjnie wyznaczyć parametry powstających w ten sposób elementów, dzięki czemu uzyskuje się w krótkim czasie wiele powtarzalnych modułów, czy segmentów niezbędnych w dalszym procesie produkcyjnym. Urządzenia te znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu i umożliwiają masową produkcję skomplikowanych elementów.


Materiał dla frezu

Gdy już mamy gotowy projekt, dobrze zaprogramowaną maszynę i korci nas by wcisnąć przycisk "start" - pamiętajmy o jeszcze jednym. Ten niepozorny blok aluminium, czy innego metalu, w który za chwilę wgryzą się ostrza frezu, jest jednak dość istotny.

Pomijam tutaj oczywiste rzeczy, jak upewnienie się że posiadamy lity blok metalu bez skaz czy uszkodzeń mechanicznych. To pierwsze rzuca się w oczy, ale są też inne sprawy o które warto zadbać. Po pierwsze, należy się upewnić że nas model mieści się w obrysie naszego materiału - czasem zdarza się że coś nam się tylko wydaje, a wychodzi inaczej. Lepiej zmierzyć to dwa razy i mieć pewność. Po drugie, blok nie może być z kolei zbyt duży, jeśli frez będzie musiał przebijać się przez decymetry metalu żeby zacząć w ogóle tworzyć powierzchnię modelu, to prędzej zepsujemy maszynę, niże otrzymamy nasz element.



© 2019 http://informacje365.eu/